Bilgi Keşfi
/ Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> oto >> başlığın altında >> yayınlar aktarma organları >>

Nasıl

Araç sorunları sinir bozucu ve pahalı olabilir bir Transmisyon Sıvı Sızıntı
tanımak nasıl bir İletimi Sıvı Sızma Belirlemek İçin makale tarayın
bir Şanzıman Yağı Kaçak Belirlemek için Şanzıman Yağı Leak

How tanımak için nasıl. Bir tamirci olacak zaman ve para harcamak önce, aracınıza bir göz atın ve sorunu tanımlamak olup olmadığını görmek. Aracınızın bir iletim sıvı sızıntısı olup olmadığını söylemek için aşağıda listelenen yöntemi ve işaretler kullanın.
  1. sızıntı sıvının rengini belirleyin. Bir şanzıman yağı sızıntısı genellikle kırmızı. Sıvı değiştirilmesi için zaman meselesi ise, kahverengimsi [: Arabalar Doğrudan kaynak] olabilir. Örneğin anti-freeze ve silecek sıvısı gibi diğer otomobil sıvıları, aynı zamanda kırmızı farkında olun. Sen
  2. . Tutarlılık ve koku ile bu sıvılar ve şanzıman yağı ayırt edebilmek sızan sıvının kıvamı ve kokusunu tanımlamak gerekir. Şanzıman yağı çok motor yağı veya fren sıvısı gibi, dokunma yağlı olan bir kaygan bir sıvıdır. Genellikle petrol benzer kokuyor. Şanzıman yağı değiştirilmesi gerekiyor, bu
  3. . Yanmış kokusu sızan sıvının damlayan nerede tanımlayın. Otomobilin ön ve ortalarında Şanzıman yağı sızıntıları [kaynak: Ford]. Aracınızın ön ve orta oturup nerede Evinin kırmızı, kaygan sıvı Gölcük bulursanız, büyük olasılıkla bir iletim sıvısı kaçağı var.
  4. araba işaretlere dikkat edin. İletim başlatmak için yavaş ise, şanzıman yağı seviyesi düşük ve bir sızıntı olabilir. Şanzıman hiç başlamazsa, sen hiç bir şanzıman yağını olmayabilir [kaynağı: Carley].
  5. akışkan sızıntıları düzenli bakım ile önlenebilir iletim unutmayın. Sürücü ne kadar bağlı olarak, transmisyon sıvısı her iki yılda veya 30.000 mil (50.000 kilometre) değiştirmeniz gerekebilir.