Bilgi Keşfi
/ Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> yaşam tarzı >> Gıda >> menüler >> yılbaşı menüleri >>

Fruitcake için Fruitcake

Ultimate Rehberi Ultimate Guide için Fruitcake Ultimate Guide için yazı Ultimate Guide tarayın
fruitcake

Her yıl Aralık ayında, ABD Posta Servisi vatandaşlarının posta kutularına içine bazı pişmiş mal düzenli, yoğun paketleri yerleştirir . Ama bu parsel Amerika Birleşik Devletleri'ne küme değildir. Nitekim, 2006 yılında, çatlak bazı £ 2952 - geleneksel Noel tedavi - Irak [: Christian Science Monitor kaynağına] teslim edildi. Ve (daha uzun ise cömertçe rom ile ıslatılmış) kadar üç yıllık bir raf ömrüne sahip, onlar posta dostu yani konum neden görmek kolaydır. Ama, tam, çatlak nedir?

Birçok tarifleri olmasına rağmen, uygun bir meyveli kek oluşturan ana maddeler un, şeker, yumurta, viski, brendi veya rum, ceviz ve fındık veya tarih vardır. Ama imza elemanı var - meyve - yararları söz söyledi. Kurutulmuş meyve aksine bazı yemek tarifleri, şekerlenmiş meyve için diyoruz. Ve meyve türü, bölgelere göre farklılık eğilimindedir.

Fruitcake Roma dönemine kadar uzanan bir gelenektir. Bu festivaller bir elyaf haline geldi ve bugün yaygın olarak Aralık tatilleri ile ilişkilidir. Bu meyve dolu somunları konusunda ateşli kim kimi vardır. Ve çatlak başka geleneksel yiyecek gibi bunun için kaleme aldığı bir şiir olmayabilir iken, sakatat yahnisi (" a Haggis, " etmek; Robert Burns tarafından), bu pek çok kişi tarafından savunulan ve pişmiş sarılmış ve teslim edilecek devam edilmiştir. Aslında, 1896 yılından bu yana fruitcakes vermektedir Texas merkezli Collin Street Bakery, 200 ülkeye yılda ve gemiler 1 milyondan fazla üretiyor. [Kaynak: Texas Aylık]

Diğerleri heyecan daha az almaya vardır ne kadar ağır ve bir tuğla gibi yenmez görüyoruz. Maun [: Christian Science Monitor kaynak] 1 yoğunluk oranına: Her şeyden önce, Harper Endeksine göre, ortalama meyveli kek 1 sahiptir. Peki neden çatlak bazıları tarafından aranılan ve başkaları tarafından alay konusu olur?

Bu yazıda bu meyve çivili somun arkasındaki tarihi bakacağız ve biz o kadar ağır ve kalıplama geçirmeyen kılan öğreneceksiniz yanı sıra " nasıl gibidir; yem " senin çatlak. Biz de böyle bir Paperweight, doorstop hatta mermi Uzayda.
Fruitcake olarak çatlak alternatif kullanımları ele alacağız?

1969 yılında, Apollo 11 astronotları gemiye iki yemek yedik. İlk yemek pastırma, şeker çerez küpler, kahve ve bir ananas-greyfurt içki oluşurken, mütevazı meyveli kek dana yahni ve tavuk çorbası [kaynak: NASA] krem ​​yanında, yemek iki rol aldı. Video

Page [1] [2] [3] [4] [5]