Bilgi Keşfi
/ Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> kültür >> tarih >> antik uygarlıklar >> Roma Biyografiler >>

Horace

Horace makalesine Horace Horace

Horace (65 BC-8 BC), bir Romalı şair tarayın
. Onun tam adı Quintus Horatius Flaccus oldu. Onun Ars Poetika (Şiir Sanatı), ayette yazmak 17. ve 18. yüzyıllarda, Neoklasik dönemin şairler tarafından neredeyse bir kural kitabı olarak kabul edildi, bir arkadaşına seslendi. Onlar yayınlanmadan önce işlerini lehçe gereken nokta da dahil olmak üzere yazarlar, çok ses tavsiyelerde bulunmaktadır. Özellikle etkili şiir öğretici ve hoş hem de olması gerektiğini Horace'ın çekişme oldu.

Horace'ın şiir, sık sık taklit edilmiş, onun kesin phrasing ve paralel yapı kullanımı için kaydetti. Onun satirik şiir, insan revü yorumluyor ve ahlaki emirleri vermektedir. Onun lirik ayet hayatının çeşitli yönleri ile dostluk ve vatanseverlik dahil Roma toplum, ilgilenir. Horace ayrıca manzum edebî eleştiri, hatırlanır.

Horace Güney İtalya, küçük bir mülk sahibi bir azatlı kölesi oğlu olarak VENUSIA yakınlarında doğdu. Roma'da okuduktan sonra Atina'da öğrenimine devam etti. Orada Mark Antony ve Octavian karşı savaşta Brutus ile kaydolmak. O, Brutus'un ordusunun son yenilgisi önce Roma'ya döndü devlet hizmetine giren ve yazmaya başladı. Virgil Maecenas, sanat zengin bir devlet ve patron tanıştırdı. Horace yakında Roma'nın sosyal ve edebi hayatında önemli bir figür haline geldi. Maecenas sık sık yansıtmak ve yazmak için emekli Sabine tepeler, bir çiftlik ile Horace sunulan

Horace'ın eserleri hiciv (Kitap I, 35 BC, Kitap II, 30 BC) sayılabilir., Epodes (30 BC) Odes (Kitaplar I-III, 23 BC, Kitap IV, 13 BC) ve Mektuplar (Kitap I, 20 BC, Kitap II, yaklaşık 18 BC)
.