Bilgi Keşfi
Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> sağlık >> hastalık koşulları >> kardiyovasküler koşullar >> 

Kalp Hastalıkları: Hızlı Overview

 
Heart Hastalığı: Kalp Hastalığı
Hızlı Bakış: Nedir Hızlı Bakış

. Ayrıca KKH denilen koroner kalp hastalığı, kalp hastalığı en sık görülen şeklidir. Kalbin kan damarlarının ateroskleroz olarak adlandırılan bir durum ile dar zaman meydana gelir. Bu gemiler dar veya takunya zaman kalp kası bu işlevi için gereken oksijeni alamıyorum. Bu ağrıya neden olabilir, ya da bir kalp krizi veya ani ölüme yol açabilir.
O

teşhis edilir nasıl. Eğer KKH olup olmadığını belirlemek için, doktorlar KKH bir aile öyküsü vardır kalp hastalığı için risk faktörleri ve olsun, belirtilerin bak. Doktorunuz ayrıca göğüs grafisi bir stres testi arasında değişen tanısal testlerin çeşitli kullanabilirsiniz. Bu testler belirtilerin diğer olası nedenleri ekarte yardımcı olabilir.

tedavi edilir nasıl. KKH tedavi edilemez. Tedavinin hedefleri daha kötüye gitmesini önlemek için KKH ve böyle bir kalp krizi gibi ciddi komplikasyonlara önlemek için vardır. Bu hedeflere ulaşmak için üç ana yolu vardır. Bu tür ilk yemek yağ aşağı kesim ya da sigarayı bırakma gibi kişisel yaşam tarzı değişiklikleri, yapmaktır. İkinci ilaçları almaktır. Üçüncü, en ağır vakalar için, anjiyoplasti veya cerrahidir.

Koroner kalp hastalığı, kısa KKH denilen oluştuğunda kan ve oksijen dar olan kalbi tedarik kan damarları. Bu daralma ateroskleroz denilen bir süreçte gerçekleşir. Bu durumda, kalbin vücudun tüm bölgelerine kan pompalamak için ihtiyaç duyduğu tüm oksijeni alamıyorum.

KKH bazen iskemik kalp hastalığı denir. Aynı zamanda kısa koroner arter hastalığı veya KAH denebilir. Bu sizin dikkatinizi hak eden bir hastalıktır. KKH ciddi sağlık tehditleri ve yaşam kalitesini oluşturmaktadır. En ciddi tehdit engelli olma ya da kalp krizinden ölme ihtimalidir. Ama bu sizin için ne zorunda değildir. Bugünden itibaren atabileceğiniz olumlu adımlar vardır. Bu eylemler KKH komplikasyonların gelişme şansınızı azaltacaktır.
Eğer KKH yoksa

, bunu yakalanma riskini azaltmak için şimdi adımlar atabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için, ben kontrol edebilirsiniz KKH risk faktörleri nelerdir bakınız? Aynı yaşam tarzı seçimleri insanlar yakalanma riskini azaltmak için çalışacağız KKH yönetmek yapmak.
Zaten KKH varsa

, size hayatınızın üzerindeki etkisini azaltmak için adımlar atabilirsiniz ve erken riskini azaltmak için ölüm. Are yaşam benim için doğru seçim değiştirir yönergeleri izleyin?

Her iki durumda da, daha fazla KKH biliyorum, daha iyi. Burada ne öğrenme

Page          [1] [2]