Bilgi Keşfi
Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> sağlık >> hastalık koşulları >> kardiyovasküler koşullar >> 


 • basınç, dolgunluk:? Aşağıdakilerden herhangi birine sahip derhal Ne kalp krizi
 •  
  What kalp krizi olduğu bir kalp krizi olduğunu

  yardım isteyin Ne
  ? göğüste, sıkma, ya da acı.

 • kırma, ağır, bıçaklama veya göğüs
 • yanma hissi omuz, boyun, kollar veya
 • sersemlik, bayılma, terleme, bulantı, ya da nefes darlığı, göğüs rahatsızlığı

  Ayrıca kalp krizi ve diğer daha az yaygın belirtileri vardır. Kalp krizi belirtisi yok göz ardı edilmelidir. Eğer cevap ve saldırı hayatta ve başarılı kurtarma şansınız tüm fark yaratabilir yardım almak kadar hızlı.

  Kalp krizi acil bir tıbbi durumdur. Eğer siz veya baktığınız kimse onları varsa yapmak için uyarı işaretleri ve ne bildiğinizden emin olun

  Doktorlar kalp krizi için isim bir çeşitlilik var -. Koroner tromboz, koroner tıkanıklığı veya miyokard enfarktüsü. Ama ne olursa olsun ne denir, isimler hep aynı anlama geliyor. Kanlanma, kalp kasının bir kısmına kesilmiş oldu.

  kalp krizine neden ne olur? Kalp kendi kan kaynağı vardır. Bu koroner arterler olarak adlandırılan kan damarlarının bir ağ aracılığıyla kan alır. Sağ ve sol koroner arterler bu ağda iki önemli damarlardır. Kalbi daire birçok küçük dalları da vardır. Bu gemilerin bir veya daha fazla engellenmiş haline gelmiştir, çünkü kalp krizi genellikle olur.

  tıkanması çoğunlukla plak denilen yağ mevduat birikimi olarak başlar. Plak tamamen koroner arteri bloke edebilir, ya da bir kan pıhtısı bu bloklar bir arter yol açabilir. Bunun bir sonucu olarak, kalp kası veya miyokard hücrelerinin yeterli oksijen taşıyan kan elde yoktur. Ardından hücreleri ölür.

  Kalp krizi ne kadar ciddi? Ne kadar ciddi bir kalp krizi olduğunu etkilenir kalbin hangi kısmının bağlıdır. Aynı zamanda kalp kasının çok zarar görmüş bağlıdır. Bir tıkanıklık kalbin kan pompalama yeteneğini etkileyebilir. Ya da kalbin ritmini kontrol elektrik sinyallerinin engelleyebilir. Bu tür bir tıkanma aritmiler olarak adlandırılan, anormal kalp atışları neden olabilir.

  kalp krizi, genellikle 4 ila 6 saatlik bir süre içinde meydana gelir. Kalbin bir kısmına oksijen bakımından zengin kan akışı 30 ila 60 dakika arasında bir süre için bloke edilirse, kalp krizi, genellikle meydana gelir. Oksijen almaz kalbin bir parçası hasarlı ve ölür olur. Kalbin uzun bir parçası kan olmadan gider, daha fazla hücre ölür.