Bilgi Keşfi
/ Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> oto >> araba yarışı >> nascar >> diğer nascar >>

Alan Kulwicki

Alan Kulwicki
Alan Kulwicki

Alan Kulwicki Greenfield, WI. Bir underdog, 1992 NASCAR Winston Kupası sezon NASCAR en olası şampiyonluk çalıştırmak üretti. O NASCAR her küçük zaman operatöre umut verdi, yol boyunca, şampiyonluk tarihinin en büyük geç sezon açığı yendik.

Kulwicki sürücülerin onlarca biri olarak 1992 NASCAR Winston Kupası sezonu başladı NASCAR en zor ödül görünüşte hiçbir gerçekçi atış ile. Bir sahibi, sürücü muhasebeci ve stratejist olarak Kulwicki ağır finanse edilen ve kurulan takımlara karşı zorlu bir savaş ile karşı karşıya.

Ama Kulwicki şeyler yolunu yapmanın bir alışkanlığı vardı. İki kez, Wisconsin mühendislik mezunu efsanevi ekip sahibi Genç Johnson sürücü teklifi geri çevirdi. Kulwicki o Maxwell House sponsorluk sadece Johnson takımına büyük kova sponsor kaybetmek, güvenli uzak 1991 yılında sıkışmış olduğunu sanıyordum. Her şeye rağmen, Kulwicki hala kendi operasyon çalıştıran ısrar etti.

NASCAR Resim Galerisi

Kulwicki zorlukla geçici bir başlangıç ​​nokta kabul etmek zorunda, 1992 sezonu açılış Daytona 500 için yapılan alan Son satır. O NASCAR en ünlü olay güvenilir dörtte bitirmek için 41. dan yürüdü. Ama önümüzdeki yedi NASCAR Winston Kupası etkinliklerine en iyi 15 takım üç bitirir çok puan liderlerin arkasında Kulwicki bıraktı.

tutarlı bitirir gücü ve ilkbahar ve yaz aylarında zaferler bir çift üzerinde Kulwicki geri tırmandı çekişme içine, şampiyonluk için ince ümitlerle hala olsa. Dover Eylül yarışında, Kulwicki bir alıştırılmış araba ile siperleri sürtünme sonrası erken çöktü. Noktalar olay sonrasında sayımı edildiğinde, Kulwicki sadece altı yarış kala 278 puan Bill Elliott izledi

". Gerçekçi, bu muhtemelen şampiyonluk anlaşma bizi bitirir, " Kulwicki Dover kazadan sonra söyledi. " Ben pes sevmem, ama şimdi geri gelmek zor olacak biliyorum ".

Kulwicki NASCAR puan sistemi inceliklerini farkındaydı. Bu noktalar lider sorun büyük bir doz kurbanı olur sürece yakalamak imkansızdır. Ancak Elliott ve onun Junior Johnson ekibi geri noktaları yarışta, Kulwicki dahil olmak üzere diğer yarışmacıları izin tekrarlanan mekanik sorunlar karşılaşıyorsanız, streç aşağı tökezledi.

Atlanta sezon finali girme, altı sürücüler bir çekim vardı şampiyonluk. Kulwicki noktaları lideri Davey Allison arkasında sadece 30 puan ve önümüzdeki Elliott 10 puan oldu. Başlık kovalamaca tarihinin en dinamik düello biri Atlanta Motor Speedway öğleden geli

Page [1] [2] [3]