Bilgi Keşfi
/ Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> hayvanlar >> vahşi hayvanlar >> kuşlar >>

Devekuşu

Devekuşu, Afrika'nın kurak arazilerinde yaşayan büyük bir uçamayan kuş Ostrich

Ostrich
giriş. Deve kuşu, Güney Afrika, Mısır ve Kaliforniya'da kendi tüyleri ve derileri için yetiştirilir. Onlar kuşların eski, ilkel sırayla tek kalan türler oluşturur.

Tüm kuşların büyük, devekuşu yedi sekiz feet (2,1 m 2.4) uzun boylu ve uzun, ince bir boyun ve var büyük, kahverengi gözlü, küçük, düz kafa. Kadınlarda biraz daha büyük erkekler, yaklaşık 300 lira (135 kg) ağırlık ulaşır. Devekuşu küçük, zayıf ve güçlü kanatları bacakları vardır. Onun ayakları iki parmaklı yedi inç (18 cm) ölçüm uzun parmak. Kuzeni, arı sinek kuşu üzerinde devekuşu kuleleri
.

Devekuşları iyi otlakları yaşam için uyarlanmıştır. Onlar tohum ve otları yemek ve az su gerektirir. Onlar keskin görme var. Yabani deve kuşları genellikle Zebralar, gnus ve antilop ile otlatma bulundu edilir. Bunlar dikkatli ve tehlike yaklaştığında diğer hayvanları uyarmak gibi görünüyor. Devekuşları saatte 45 mil (72 km /h) hıza ulaşabilir.

devekuşu aşağı tekme acımasız kendini savunur zaman köşeli. Evcilleştirilmiş erkek agresif ve insanlar ve köpekler takip eğilimindedir. Bir devekuşunun sesi gürültülü bir hiss veya kükrer.

Bir erkek devekuşu vücudunun en siyah tüyleri vardır. Onun kanatları ve kuyruk ucundaki dekorasyonu için değerli beyaz devekuşu plumes vardır. Dişinin tüyleri grimsi kahverengi olduğunu. Her iki cinsiyette altında pembemsi gri cilt açığa baş, boyun ve bacaklar aşağı beyaz seyrek var.

Devekuşları yılda üç kez dostum. Hepsi aynı yuvada kum bir depresyon yumurtalarını bırakmak iki ila altı kadın, her bir erkek arkadaşları. Sarımsı-beyaz yumurtalar altı ile dokuz inç (15 ila 23 cm) uzunluğunda ve iki düzine tavuk yumurtası ağırlığı daha her-daha yaklaşık üç pound (1,4 kg) ağırlığında. Gün boyunca, dişiler yumurta oturan sırayla. Geceleri erkek yumurtaları oturur.

altı hafta yumurta yumurtadan içinde. Civcivler birkaç saat eski, onların ebeveynlerini takip edebiliyoruz. Onlar hızla büyümeye, ancak üç ya da dört yaşına kadar olgun değil. Devekuşları 40 45 yıllık bir ortalama ömrü var.

tehlike varlığında, oymaları kum Chicks başlarını gömmek, ortak inanç hiçbir temeli yoktur, ancak, üzerinde dümdüz olacak zemin korkmuş ve tehlike çok yakın olduğu zaman kaçmak zaman. Devekuşu Tarım

Binlerce yıldır, oymaları dekoratif tüyleri için katledildi
. Şimdi çoğu tüyleri Güney Afrika'da bulunan çoğu devekuşu çiftlikleri, yükseltilmiş devekuşu elde edilir. Tüyleri kuşların her dokuz ay dan kırpılır. Onlar süpürgel

Page [1] [2] [3]