Bilgi Keşfi
/ Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> teknoloji >> bilgisayar >> bilgisayar donanımı >>

Ne?

What sanal bellek nedir? Sanal bellek "sanal bellek"

Sanal bellek masaüstü bilgisayarlarda en çok işletim sistemleri yaygın bir parçası mı? Nedir
. Çok düşük bir maliyetle kullanıcılar için büyük bir yarar sağlar, çünkü çok yaygın hale gelmiştir.

Çoğu bilgisayar bugün CPU tarafından kullanılabilir RAM (rasgele erişim belleği) 64 veya 128 megabayt gibi bir şey ( Merkezi işlem birimi). Genellikle, RAM bu miktarın çoğu kullanıcı aynı anda çalıştırmak için beklemek tüm programları çalıştırmak için yeterli değil. Aynı anda RAM'e Windows işletim sistemi, bir e-posta programı, bir Web tarayıcısı ve kelime işlemci yük Örneğin, 64 megabayt onu tutmak için yeterli değildir. Sanal bellek diye bir şey olmasaydı, bilgisayarınız &söylemek quot olurdu; Üzgünüm, herhangi bir daha fazla uygulama yükleyemez. Yenisini yüklemek için bir uygulamayı kapatmak Lütfen. &Quot; Sanal bellek ile, bilgisayar sabit diske bunları son kullanılan ve kopyalama henüz RAM alanları bakabilirsiniz. Bu yeni bir uygulama yüklemek için RAM boşluk boşaltır. Otomatik olarak yapar, çünkü sen bile oluyor bilmiyorum ve is yüklü sadece 32 megabayt olsa bile sınırsız RAM alanı vardır gibi bilgisayarınızı hissettiriyor. Sabit disk alanı çok daha ucuz RAM yongalarının daha olduğundan, sanal bellek de güzel bir ekonomik fayda sağlar.

RAM görüntü sayfa dosyası denir depolayan sabit disk alanı. Bu sabit disk üzerinde RAM sayfalarını tutar ve işletim sistemi ve geriye sayfa dosyası ve RAM arasındaki veri taşır.
, Bir sabit sürücü okuma /yazma hızı RAM çok daha yavaş

Tabii olan (Windows makinede, sayfa dosyaları. Bir .swp uzantısı olan) ve bir sabit disk teknolojisi yönelik değil Bir seferde veri küçük parçalar erişme. Sisteminizin sanal bellek çok ağır güvenmek zorundadır varsa, önemli bir performans düşüşü görürsünüz. Tuşuna aynı anda çalışmak eğilimindedir şeyi işlemek için yeterli RAM sahip olmaktır. Ardından, sadece zaman " hissediyorum " sanal bellek yavaşlık görevleri değiştirmek oluşur hafif bir duraklama var. Sizin ihtiyaçlarınız için yeterli RAM varsa, sanal bellek güzel çalışıyor. Bunu yapmazsanız, işletim sistemi sürekli olarak RAM ve sabit disk arasında ileri ve geri bilgi takas vardır. . Bu dayak denir ve bilgisayarınızın derece yavaş hissetmenize neden olabilir

İşte bazı ilginç bağlantılar:

  • RAM
  • Nasıl Çalışır Nasıl Bilgisayar Bellek İşleri
  • Nasıl Çıkarılabilir Depolama İşleri
  • Sabit Diskler
  • Page [1] [2]