Bilgi Keşfi
/ Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> bilim >> hayat bilimi >> genetik bilimi >>

Nasıl Gen Bankaları Work

How Gen Bankaları Çalışma Nasıl Gen Bankaları çalışmak Tanıtım Gen Bankaları Çalışma

Nuh İncil'deki hikayesini getirmeden gen bankalarının fikrini tanıtmak için oldukça fazla imkansız Nasıl makaleyi göz atın
. Eski Ahit rakam felaket sel atlatmayı için muazzam bir ahşap tekne üzerine her hayvandan iki kalabalık. Yağmurlar tekne dalgalar üzerinde onun değerli kargo taşıdı ve her şey derinliklerinde boğuldu, geldi. Sular çekildikten sonra nihayet, hayvanlar perişan, waterlogged Dünya'yı yeniden doldurmak için karaya.

Aslında veya efsane olarak bu hikayeyi almak ister, şimdiki çabaları ile Nuh'un taahhütname hisseleri birçok çarpıcı benzerlikler gen bankaları kurmak. Orada hiçbir dev ahşap gemiler bu sefer, ve kapsam hayvancılık ve egzotik hayvanlar yuvarlama ötesine geçer. Bunun yerine, kendilerini bitki ve hayvanların binlerce genetik örneklerin toplanması ve uzak donmuş kasalarında saklayarak meşgul araştırmacılar.

Bir organizmanın genlerinin esasen planları, her canlı hücrede DNA özenle detaylı ipliklerini vardır. Düzgün bu genetik materyal dondurma, biz gelip yaş için planları koruyabilirsiniz.

Bir yandan bu çabalar Noah ile tutmak çok vardır. 900'den fazla tehlike altında olan hayvan türleri ABD Balık ve Yaban Hayatı Servisi göre, gezegen üzerinde bulunmamaktadır. Bunun yerine Tanrı'nın bir sel aşağı bakacak, onlar büyük ölçüde insan genişleme, sömürü ve kirlilik yüzyıllar getirdiği koşullara tarafından tehdit ediyoruz. Biz şimdi onların genlerini korumak durumunda, bilim adamları daha sonra klonlama yoluyla reintroduce mümkün olacağını düşünüyorum. Aynı şekilde, ürünlerin birçok türü de tehdit altındadır.

Ama gen bankaları insan ırkı kazara önemli bir dosyayı siler sonraki seferde sadece küresel bir yedekleme sistemi daha vardır. Gezegenin bitkiler ve hayvanlar için genetik ana planları toplayarak, biz doğal dünyanın iç işleyişini incelemek için daha iyi yapabiliyoruz.

Bu yazıda toplamak ve depolamak için mevcut çabaları bakacağız tüm insan topluluklarının DNA profilleri gıda ürünlerinin ve soyu tükenmiş yaban hayatı Dünya'nın canlıların genleri. Sence yağmurlu bir gün için para biriktiriyoruz söyleyebiliriz
durdurmak ve sizi çevreleyen medeniyet bakarsanız

sorumlu konum
Tasarruf Bitki Genler bazı gerçekten şaşırtıcı manzaraları nokta. Uçakları ve gökdelenler bulutlar, güç ızgaralarını ve gezegenin çok kaydırma arazi ve görünmez iletişim ağları crisscrossing yol sistemlerini doku

Page [1] [2] [3] [4]