Bilgi Keşfi
/ Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> bilim >> Çevre Bilimi >> enerji üretimi >>

Eğer pas ve su, güneş enerjisini depolamak

Can sen? Pas ve su, güneş enerjisini depolamak miyim? Eğer pas ve su, güneş enerjisini depolamak Can makale Gözat misiniz? Eğer pas ve su, güneş enerjisini depolamak miyim?

Yalnızca bahçesinde kupürleri üzerinde bir araba çalıştırmak ve diyet soda süresi?

pas güneşin enerjisini ne yakalamak eğer eğer ne ve daha sonra hidrojen dönüştürmek?

petrol daha pahalı hale gelir ve fracking gibi madencilik süreçlerinin çevresel yönleri, ırk ucuz bulmak için meydan ve temiz enerji üzerine olduğu gibi. Bazen enerji beyin fırtınası (eğer denemek için çekinmeyin gerektiğini ilk fikir, gibi) biraz deli olur. İkinci bir fikir, ancak, bir deli bilim adamı sersemlemiş düşünce değildir. Aslında bazı son derece zeki ve kesinlikle aklı başında bilim adamları çok akılcı bir süreç. Daha da iyisi, onlar ucuza yaptım.

güneş enerjisinden hidrojen yaratma fikri aslında etrafında bir süre olmuştur. İsviçre'de École Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL) bilim adamları aslında 1990'larda sadece sudan hidrojen üretimi için bir yol buldu. Su molekülleri yukarı avı ve bilimsel jargon bir karmaşa olacağını hidrojen ve oksijene dönüştürerek gibi geliyor olsa da, aslında anlamak oldukça kolaydır. Esasen, sadece oksijen ve hidrojeni daha sonra serbest bırakır bir güneş hücresi üretmek için reaksiyonu yaratan bir yarı iletken kullanıyor. Ve tabii ki, biz tüm önemli elektronlar unutamam. Veya hafif. (Merak etmeyin, biz bir sonraki sayfada bu daha ineceğiz.)

söylediğim gibi, İsviçreli şarta zaten başarıyla iki yıl önce bu süreci başarmıştı. Ama 2012 yılında, onlar kendilerini son derece pahalı ekipman olmadan bunu yapmanın meydan verdi. Ne kadar pahalı? Onlar hidrojen içine güneş ışığı 12.4 oranında dönüştürmek mümkün olduğu anlamına gelir, büyük bir sayı - Bir ABD takımı 12.4 oranında verimlilik üretilen benzer bir ürün yapmayı başardı. Ne yazık ki, ürün gasp indükleyici 10.000 $ başına 10 kare-santimetre yüzey maliyeti [: Pousaz kaynak] çevrilmiş. Tam rekabetçi değil, tüketici fiyatlandırma dünyadaki bilim adamları iyimser onlar metrekare [kaynak: Pousaz] başına $ 80 bir maliyetle yüzde 10 verim prototip oluşturabilir tahmin yapmak neden
Yani

.? (Rusty
) asıl mesele

Şimdi biz tespit ettik Böylece - evet - biz pas ve su güneş enerjisi saklayabilirsiniz, biz muhtemelen biraz yedeklemek ve nasıl İsviçre'deki bilim adamları, aslında hakkında daha açıklamak gerekir Bu ne yaptı. Dediğimiz gibi

, cihaz bir oksit yarı iletk

Page [1] [2]