Bilgi Keşfi
/ Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> Ev &Bahçe >> çim bahçe >> profesyonel peyzaj >>

Ne?

What aquaponics nedir? Aquaponics olduğu aquaponics nedir?

Aquaponics karşılıklı yararlı döngüsünde birlikte balık ve bitki Tarım için bir sistem nedir
. Balık nitratlar ve amonyak çevirmek atıkları üretirler. Onlar çok kurmak ise bu balıklar için iyi değildir, ama onlar bitkiler için büyük bir gübre sensin. Bitkiler bu besinleri emmek, onlar balıklar için iyi bir su, arındırmak. Birçok kültürler daha iyi bitkileri büyümeye ve ek besin kaynağı olarak balık beslemek için bu döngü kullanımı yaptık. Çin ve Tayland pirinç tarlaları yıllardır aquaponic teknikler kullandık. Aztekler gibi mısır ve kabak gibi gıda bitkiler için yüzen ada bina bir sistem geliştirdi. Balık, adaların etrafında yayılır bu bitkileri döllemek için toplanan olabilir göl dibinde, kendi atıklarını bırakarak.

Modern aquaponics biraz daha yüksek teknoloji, ama yine de üretilmesi için verimli ve çevre dostu bir yoldur Gıda. Balık büyük tanklarda tutulur ve bitkiler hydroponically yetiştirilir; Bu toprağın olmadan olduğunu. Onlar biraz çakıl veya kil ile yatak ekilir ve kökleri suya sarkar. Atık " o " toplar, böylece su sistemi ile sağlanıncaya edilir; balık; o zaman bu bitkilerin doğal olarak filtre edilir ve daha sonra balık tankları iade edilebilir bitki yatak için pompalanır. Geleneksel tarım yöntemlerinin aksine, hiçbir kimyasal gübre bitkileri için gerekli olan: hepsi balık atıkları geliyor. Aynı zamanda pestisitlerin kullanımının balık zararlı olacaktır, çünkü organik olma eğilimindedir.

Sistem kurulduktan sonra aynı sudur, çünkü sadece küçük bir ilave su, buharlaşma telafi etmek için gerekli Sürekli geri dönüşümlü. Bu su harcar geleneksel bitki-yetiştiriciliği, büyük bir gelişmedir. Bitkilerin çoğu türleri, özellikle yapraklı bitkiler ve otlar (ticarileşmeyi veya ev büyüklüğünde olsun) aquaponic çiftliklerde yetiştirilen olabilir. Diğerleri de uygun olmasına rağmen en sık kullanılan balık, tilapia olduğunu.