Bilgi Keşfi
/ Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> kültür >> insanlar >> eğitim >>

Burslar ve Fellowships

Scholarships ve Arkadaş
Burs ve Arkadaş

Burslar ve Arkadaş, eğitim amaçlı öğrenci ya da diğer kişilere verilen hibe. Bu ödüller, eğitim masrafların ödenmesi yönünde uygulanacak nakit veya kredi şeklinde verilebilir. Onlar geri ödeme dahil değildir. (Fon uzun vadeli şeklinde düşük faizli krediler. Kolejler, federal hükümet, eyalet hükümetleri de mevcuttur ve çeşitli özel gruplar genellikle ihtiyaç ve akademik sözün temelinde, lisans ve lisansüstü hem bu krediler sunuyoruz. )

Genellikle, dönem burs üniversite mezunu seviyesinin altında olan bir öğrenciye hibe anlamına gelir; Bir burs ileri çalışma için yüksek lisans öğrencisi veya başka bir bilim adamı bir hibe değildir. Birkaç lisans düzeyinde ödülleri Ancak denir burslar; Fulbright bursları bir örnektir.

milyonlarca dolar tutarında burs ve burslar, binlerce, Amerika Birleşik Devletleri'nde her yıl verilir. Bu fonların başlıca kaynakları kolejler ve üniversiteler, devlet kurumları, iş ve sanayi endişeler, vakıflar, ve özel kuruluşlar ve bireyler vardır. Çoğu burs ve burslar yüksek akademik başarı, iyi karakterli ve finansman ihtiyacı esasına göre verilir; Bazı rakip sınavla verilmektedir.

Burslar parasal değeri büyük ölçüde değişmektedir. Bazı ders, oda ve yönetim kurulu, kitap ve diğer ücretler dahil olmak üzere, öğrencinin tüm masraflarını. Diğerleri gibi ders olarak sadece belirli masraflarını karşılar. Burslar, bir öğretim yılı için ya da tüm okul kariyeri için verilebilir. Bazı durumlarda, burs alan öğrenciler okul laboratuvarlarında, kütüphaneler veya yurtlarda çalışan olarak karşılığında belirli görevleri gerçekleştirmek için bekleniyor.

Birçok burslar yetenekli ve muhtaç öğrencilere, daha fazla yeterlilik olmadan, verilir . Ulusal Liyakat burs bir örnektir. Bazı burslar, ancak ek önkoşullar veya çalışma sırasında, coğrafi ikamet, okul, soy ya da dini eğilimleri gibi konulara ilişkin gereksinimleri vardır. Özel burslar genellikle seçkin sporcular hak öğrenciler için mevcuttur.

Arkadaş, burs gibi, tüm masraflarını karşılamak olanlara sadece ders kapsayan olanlardan değer değişir. Bunlar genellikle yetenekli öğrenciler veya fakülte üyeleri, gelişmiş çalışma yapmak veya araştırma yapmaya verilir. Bu tür ödülleri de yaratıcı projeler üzerinde çalışmak için sağlayacak sanatçı ya da yazar için yapılır. Hibe alan kişi, genel bir adam denir. Mezun öğrenciler Fellows bazen yarı-zamanlı öğretim yapmak ya da diğer akademik hizmet vermek için gerekli ol

Page [1] [2]