Bilgi Keşfi
/ Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> hayvanlar >> hayvan gerçekler >>

Do hayvanlar kişilikleri var?

Do hayvanlar kişilikleri var? Hayvanların kişilikleri var mı
?

evcil hayvan sahiplerine aptalca bir soru gibi görünebilir. Tabii ki hayvanlar kişilikleri var. Sadece mahalle köpek parkı gezisi ve eylem bu kişilikleri görürsünüz: melez Labrador geçici onun sahibinin pantolon bacak yapışıyor ise minyatür pinscher, büyük köpek sürüsü arasında güreşe ortasına güvenle yürüyüşleri .

Hayvan sahipleri hayvanlara kişilikleri eklemek için hızlı. Ama bilim adamları bu kavram hakkında ne diyorsunuz? Hayvanlar, sinirli maceracı, nevrotik veya bu özelliklerin bile bir karışımı olması için mümkün mü?

Köpek Resim Galerisi

hayvanlar kişilikleri, ilk ne bir kişilik tanımlamak zorunda olup olmadığını belirlemek için şaşırtıcı zor olan vardır. Kişilik tanımları genelden kesin değişir. Örneğin, kişilik sadece özelliklerin herhangi koleksiyon gerektirecektir olabilir, ya da özellikleri olabilir " zorunlu olabilir; eşsiz, " " dinamik " ve " kalıcı " [kaynak: Cottam]. Ve bazı psikologlar kişilerde özelliklerin tutarsızlık bakarsak, kişilik tüm tanımlanabilir olup olmadığı [: OUP kaynağı] sorguluyorum. Bununla birlikte, bilim adamları bilim adamları deneysel bu kavramı çalışma öğrenmek için okuyun


. Onlar bir hayvan bir ya da varsa karar çalıştığınızda nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir ve hangi araştırma kapsamı hakkında gösterir derinlik ve insan en. Polly
rakip olabilecek bir hayvanın kişiliğinin tutarlılık, bir Prozac istiyorsun?

2007 yılında, FDA Eli Lilly, Prozac yapan şirket tarafından geliştirilen köpekler için çiğnenebilir antidepresan onayladı. Hatta bir sığır lezzet vardır, köpek dostu antidepresan eşitleme. Tedavisi ile birlikte ilaç başarıyla biraz daha depresif köpekler [kaynak: Booth] yüzde 70 daha tedavi.

Uzmanlar ayrıca evde yalnız bırakıldığında papağan depresyona söylüyorlar. Romain Pizzi, hayvan hekimliği uzmanı, papağan, aslında depresyon ve sıvı Prozac o davranışı [kaynak: Cleland] durdurmak için yardımcı olduğunu nöbetleri sırasında kendilerini zarar vereceğini belirtiyor.

kişiliği incelenmesi
Hayvan Kişilik Çalışmaları Hayvanlarda bazı saçma gibi görünüyor; Gerçekten, konuyu takip etmek isteyen bilim adamları [: Boya kaynak] akademik dünyada şüphecilik üstesinden gelmek zorunda kalmışlardır. Onların girişimleri giderek 1990'lardan beri artmaktadır hayvan kişiliği üzerinde araştırma miktarı gibi, çalışıyor gibi görünüyor.

Ör

Page [1] [2] [3] [4]