Bilgi Keşfi
Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> teknoloji >> bilgisayar >> bilgisayar çevre birimleri >> 

Nasıl Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar Work

 
How Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar İşbaşında
Giriş Nasıl Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar İş

bu makaleyi okurken olursa olsun, büyük olasılıkla yakın bir yazıcı var. Ve bu bir mürekkep püskürtmeli yazıcı olduğunu çok iyi bir şans var. Fiyat önemli ölçüde bırakarak ise 1980'lerin ikinci yarısında kendi tanıtımından bu yana, mürekkep püskürtmeli yazıcılar popülerlik ve performans büyüdü.

Bir mürekkep püskürtmeli yazıcı bir görüntü oluşturmak için kağıda mürekkep damlacıkları çok küçük yerlerde herhangi bir yazıcı . Hiç bir mürekkep püskürtmeli yazıcıdan çıktı kağıt parçası bakarsanız, biliyor musun:

 • noktalar kadar küçük, (çapı genellikle 50 ila 60 mikron) son derece küçük onlar insan saçı (70 mikron)!
 • çapından daha tinier olan noktalar inç (dpi) kadar 1440x720 nokta çözünürlükte, çok hassas konumlandırılmış.
 • noktalar olabilir farklı renk fotoğraf kalitesinde görüntüler oluşturmak için bir araya gelmiş.

  Bu makalede, bu parçaların bir görüntü oluşturmak için nasıl birlikte çalıştıklarını, çeşitli mürekkep püskürtmeli bir yazıcı parçaları ve öğreneceksiniz. Ayrıca mürekkep kartuşları ve bazı mürekkep püskürtmeli yazıcılar kullanmak özel kağıt öğreneceksiniz.

  İlk olarak, çeşitli yazıcı teknolojilerine kısaca bir göz atalım.
  Etki Olmayan etkisi vs

  vardır. Bu teknolojiler her çeşitli türleri iki ana kategoriye ayrılabilir olabilir:

  Darbe - Bu yazıcılar bir görüntü oluşturmak amacıyla kağıt dokunur bir mekanizmaya sahip. İki ana etki teknolojiler vardır:

 • Nokta vuruşlu yazıcılar darbe noktasında kağıda aktarmak mürekkep neden mürekkeple kaplı bir şerit grev küçük pimleri bir dizi kullanın
  .
 • Karakter yazıcılar temelde daktilo bilgisayar ortamında yürütülmektedir. Onlar bir top ya da yüzeyde kabartma gerçek karakterler (harfler ve sayılar) ile barlar dizi var. Uygun karakter kağıda karakterin görüntüsünü aktarma, mürekkep şeridinin karşı yakalanır. Karakter yazıcılar, hızlı ve basit bir metin keskin, ancak diğer kullanım için çok sınırlı

  Non-darbe -. Bir görüntü oluştururken Bu yazıcılar kağıt dokunmayın. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar içeren bu grubun bir parçası gibidir:.

 • Bu makalede açıklanan mürekkep püskürtmeli yazıcılar, doğrudan kağıda mürekkep damlaları sprey memeleri bir dizi kullanmak
 • Page          [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]