Bilgi Keşfi
Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> bilim >> askeri >> dalları >> 

Uçak Carrier

 
Aircraft Carrier makale Aircraft Carrier Aircraft Carrier giriş tarayın

Uçak Gemisi, başlıca silah olarak uçak ve helikopterler kullanan bir donanma gemisi. Bu uçaklar için bir mobil baz olarak kullanılan bir gemidir. Taşıyıcı düşman kara veya deniz kuvvetlerine karşı hava saldırıları başlatmak için büyük mesafeler gidebilirsiniz yüzen bir hava üssü. Bu nedeniyle uçak vurucu gücü en güçlü yüzey savaş gemisidir. Bu hit-and-run baskınlarda, sürekli hava saldırılar, antisubmarine savaş ve amfibi işlemler için kullanılabilir ve karaya asker havadan destek sağlamak için. En büyük boyutu petrol tankerleri taşıyıcıları daha büyük tek gemilerdir.

Taşıyıcılar Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Fransa donanmaları başlıca yüzey gemilerdir. Rusya helikopter ve STOL (kısa kalkış ve iniş) uçakları için tasarlanmış birçok taşıyıcıları vardır. Bazı deniz uzmanlar nükleer füze taşıyan nükleer güçle çalışan denizaltı büyük bir savaşta taşıyıcılar gereksiz kılabilir inanıyoruz. Milletler güdümlü füzeler ile donanmaları ve hava kuvvetleri silahlı gibi giderek savunmasız hale gelmiş Bazı tür büyük gemi inşa bilgeliği soru. Ancak, taşıyıcı hala sınırlı savaşlar ve barış misyonlarına için değerlidir.
Açıklama

Bir uçak gemisi kolayca uçaklar başlatılan hangi onun uçuş güvertesi düz üst güverte tarafından tanınan ve hangi onlar arazi olduğunu. (Taşıyıcı karakteristik şekli takma doğurdu "flattops.") Büyük bir taşıyıcı genellikle eksenel (ön ve geriye) uçuş güvertesi bir açıyla Arabistan'dan açılı ya da eğimli, güverte-bir çıkıntıya sahiptir. Eğimli güverte iniş alanıdır; eksenel uçuş güvertesi başlatılması ve park uçakları için kullanılır. Uçaklar, diğer uçaklar indi ediliyor aynı zamanda eğimli deste ile bir taşıyıcı başlatılabilir. Konvansiyonel uçak su üzerinde uzanan taşıyıcı iskele tarafına doğru açılı iniş güverte arka üçte ikisini almak uçuş güverte bölümlere, ve açı ile çağdaş taşıyıcı (sol taraf öne bakacak şekilde) var. Bir uçak, bazen kötü bir yaklaşım yapar ya da kuyruk kancası ile durdurma telleri özlüyor; Bu durumda, devam ve güverte uçabilirsiniz. Helikopterler ve V /STOL (Dikey /Take-Off ve İniş Kısa) gibi bir pist gerekmez uçak onların iniş ve kalkış dikey yapılır.

buharlı çalışan mancınık tarafından başlatılan yüksek kalkış hızı ile ağır uçaklar saniye cinsinden yüksek hızlara uçakları hızlandırmak. Yavaş uçaklar güverte, İkinci Dünya Savaşı'nda kullanılan yöntem aşağı kısa koşular ile kendi gücü altında lanse edil

Page          [1] [2] [3] [4] [5] [6]