Bilgi Keşfi
Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> sağlık >> cilt bakımı >> cilt temizleme >> cilt temizleme ürünleri >> 

Nasıl cilt temizleyiciler içinde myrrh çalışır?

 
How cilt temizleyiciler içinde myrrh işi? Cilt temizleyiciler içinde myrrh nasıl çalışır makale tarayın
yapar? Nasıl cilt temizleyiciler içinde myrrh çalışır

Noel hikayesi aşina iseniz, o zaman muhtemelen mür duydum? - Üç bilge adam İsa'ya getirdiği hediyeler biriydi. İncil'de Onun varlığı sadece bize mür önemi hakkında bir fikir verir, ama aynı zamanda etrafında ne kadar süredir mür biraz ışık tutuyor. Aslında geri diğer şeylerin yanı sıra, mumyalama için kullanılan antik Mısır, [: Calmet kaynak] tüm yol izlenebilmektedir. Bugün myrrh İncil'de olduğu gibi tütsü olarak kullanılmaya devam, ama aynı zamanda parfüm ve temizlik bir koku olarak kullanılır.

Mür Commiphora mür
ağaçları alınır yaygın Arap Yarımadası'nda bulunan. Bu kurumuş sap olarak hasat ve tatlı, odunsu bir koku vardır ki. Bu aroma böyle iyi tütsü yapan neden olan, mür yakıldığında en belirgin hale gelir. Mür buhar damıtma, bir uçucu yağ formları uğrar zaman - bu yağ cilt temizleyiciler ve parfüm [: Britannica kaynak] kullanılan ne olduğunu. Hatta bu mür içeren şu anda banyoda bir şey olabilir.

mür kullanımları aslında olsa da, basit aromatikler ötesine gidin. Özsuyu da inflamasyonu azaltmak ilaç yapmak ve bakterileri öldürmek için de kullanılabilir. Bu özelliklerinden dolayı, insanlar böyle hazımsızlık, astım ve boğaz ağrısı gibi birçok rahatsızlığa geniş bir yelpazede tedavi etmek için mür kullandık. Ancak, mür tüm bu kullanımlarda etkili olup olmadığı kesin söylemek değil yeterli bilimsel kanıt var. Onlar mür yemek Bazı insanlar da, bir deri döküntüsü, ishal veya kalp atış hızı değişiklikleri gibi yan etkileri görülmektedir ve hamile iseniz bunu kullanmak gerekir. Myrrh ayrıca kan pıhtılaşması yavaşlatmak için kullanılan diyabet ilaçları ve ilaçlarla etkileşime girebilir. Fakat bu en kötü durum senaryoları vardır. Genel olarak, cilt temizleyiciler içinde bulunan miktarlarda, mür çoğu insan [kaynak: WebMD] için güvenlidir.

cildinize kullandığınız malzemeler hakkında daha fazla bilgi edinmek aşağıdaki sayfaya okumak için .