Bilgi Keşfi
Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> sağlık >> cinsel sağlık >> cinsel işlev bozukluğu >> 

Urologist

 
Urologist makale Gözat
Ürolog Ürolog

ürolog cerrahi eğitimin ek beş yılını dolduran ve tıp denilen üroloji dalında uzmanlaşmak için seçtiği bir tıp doktorudur.

Üroloji hastalıkları ve erkek üreme organları ve erkek ve kadınların hem de idrar yolu hastalıklarının tanı ve tedavisini içerir. Idrar yolu böbrekler, mesane, üreterler ve idrar oluşur.

Erkekler ve kadınlar, böbrek taşı, mesane enfeksiyonları ve zor veya ağrılı idrara çıkma gibi üriner sistem sorunları hakkında bir ürolog danışabilir.

Erkekler muhtemelen prostat biyopsisi ve prostat (TURP) transüretral rezeksiyonu da dahil olmak üzere daha gelişmiş tanı ve tedavi için üroloji kendi pratisyen hekimler tarafından ifade edilebilir.

Bazı ürologlar erkek üreme ve cinsel sağlık bir yandal var. Bu uzmanlar, düşük sperm sayısı ve sperm anormallikleri olarak erkek infertilitesi sorunları ile uğraşmak. Onlar vasectomies gerçekleştirmek ve ereksiyon ve ejakülasyon disfonksiyonu teşhis ve tedavi.
Cinsel Sağlık uzmanlaşan

Ürologlar katkıda veya erektil ve ejakülasyon problemleri sorumlu olabilir psikolojik faktörlerin bir farkındalık var. Genellikle sertifikalı terapistler seks ile ortak bir ilişki var ve cinsel işlev bozukluğu hiçbir organik nedenler bulunabilir zaman terapistler hastaları sevk edebilir.

Bu bir ürolog aramaya cinsel ya da üreme kaygılarla bir erkek için önemli olan kimin cinsel sağlık konusunda uzmanlaşmış olarak kendini tanımlar. Cinsel Sağlık Bakımları Erektil Disfonksiyon veya İktidarsızlığını Tedavisi

en yaygın erkek cinsel sorunlar, bir ürolog davranır biri erektil disfonksiyon veya iktidarsızlık olduğunu. Erektil disfonksiyon, nüfuz elde etmek için yeterince sert bir ereksiyon elde etmek veya sürdürmek için sürekli başarısızlık.

iktidarsızlık dahil cinsel kaygı, bir ürolog bir başlangıç ​​ziyareti, tipik ardından detaylı bir tıbbi ve cinsel öyküsü ile başlar tam bir fizik muayene.

Ek testler olabilir veya ilk değerlendirme elde edilen bilgilere bağlı olarak, gerekli olmayabilir. Bu testler hormon düzeyleri ve kolesterol ve lipid düzeyleri, penil kan akımı çalışmaları, ya da uyku izlenmesi için kan testleri içerebilir.

Penil kan akımı ultrason muayenesi aracılığıyla sayede kan damarlarının gerçek durumu ve değerlendirilir penisin içindeki kan akımını kolayca ve acısız kontrol edilebilir.

uyku izleme, bir çırpıda göstergesi iki üç gece iç

Page          [1] [2] [3]