Bilgi Keşfi
Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> sağlık >> cinsel sağlık >> doğum kontrolü >> 

Planlı Ebeveynlik nedir? Planlı Ebeveynlik

 
What nedir? Planlı Ebeveynlik Nedir makale Gözat misiniz? Planlı Ebeveynlik nedir

Planlı Ebeveynlik dört bölümlük misyonu ile Amerikalı bir organizasyondur:?, Misyonunu destekleyen kamu politikalarını savunan, üreme ve ilgili sağlık hizmeti cinsel eğitim materyalleri ve kurslar sağlamak ve araştırmalara teşvik cinsel sağlık sorunları.
kendi kliniklerinde sayesinde, Planlı Ebeveynlik gibi doğum kontrolü, kürtaj, cinsel yolla bulaşan hastalık testleri ve ilgili kanser taramaları (örneğin meme, serviks ve testis) olarak üreme sağlığı hizmetlerinin, çeşitli sağlar

. Planlı Ebeveynlik çevrimiçi ve okullarda, kendi kliniklerinde onun cinsel eğitim verir. Planlı Ebeveynlik Eylem Ağı ve Aile Planlaması Eylem Fonu: Son olarak, Planlı Ebeveynlik ilişkili kuruluşlar aracılığıyla politik olarak aktif olduğunu. Planlı Ebeveynlik işin bu siyasi kollar Amerika Birleşik Devletleri boyunca örgütün üreme sağlığı gündemini ilerletmek için.

Teknik olarak, Planlı Ebeveynlik Amerika Birleşik Devletleri boyunca yerel idare ofisleri ve klinikler bir ağdır. Ulusal organizasyon resmen Amerika Planlı Ebeveynlik Federasyonu (PPFA) olarak adlandırılır. New York ve Washington'da hem de ulusal ofisleri bulunmaktadır, DC Planlı Ebeveynlik 50 eyalette ve District of Columbia genelinde bulunan yaklaşık yüz bağımsız iştirakleri bulunuyor. Planlı Ebeveynlik ayrıca Latin Amerika ve Afrika'daki çeşitli ülkelerde uluslararası olarak çalışır. Çeşitli Aile Planlaması iştirak ve PPFA ayrı finanse edilmektedir. PPFA bağışlar yoluyla ve hükümet desteğinin para alır. Ayrıca klinik olarak işlev Yerel Aile Planlaması bağlı, sunulan hizmetler, bağışlar, PPFA yerel hükümet fon ve destek para alırsınız.

düşükler, iletken Planlı Ebeveynlik çalışmalarının doğası, özellikle de Çünkü Organizasyon uzun tartışmalı olmuştur. Kusurlu & quot; kurucusu Margaret Sanger, öjenik destek ve & quot doğum önlemek gerektiğini belirten onun yazılarının için kürtaj karşıtlarının tarafından eleştirildi; [kaynak: Franks]. Güncel kürtaj karşıtları artan başarı ile PPFA ve iştiraklerinin hükümet (devlet ve federal) fon ortadan onların odak çok verir.