Bilgi Keşfi
Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> sağlık >> cinsel sağlık >> doğum kontrolü >> 

Hap ve Kişisel Heart

 
The Hap ve Your Heart makale Hap ve Your Heart Hap göz atın almayı ve Your Heart

İşte bazı kötü haber var: Oral uzun vadede Women (beş yıldan fazla) kullanılması kontraseptifler kalp hastalığı için yüksek risk altındadır. Kadın Hastalıkları ve Jinekologlar Amerikan Koleji Ekim 1994 Teknik Bülten, oral kontraseptif (Doğum Kontrol Hapı) yarattığı kalp risklerinin uyarı ile duruyor.

bülten çalışmaları 60'lı ve 'düşündüren 70s belirtilen That yüksek doz oral kontraseptif kullanan kadınların tromboemboli gelişme riski (damar içinde kan pıhtısı), miyokard enfarktüsü ve inme (kalp kası ölümü) (rahip olmayan kimse şartlarını, beyin saldırı) yer almaktadır.

Ama Bu komplikasyonlar, belki de en önemlisi, hap kullanımında son damla oral kontraseptif düşük hormon içeriğinin bir sonucu olarak NICHD Bruce Stadel, MD, yüksek risk altında olabilir kadınların daha iyi tarama göre, sık sık az görülen ve edilir Bir Hap ilgili Kalp Saldırı Oran nelerdir
35 üzerinde kadınlar arasında?

Hap ilgili kalp krizi çok nadirdir. Onlar 40 ve 44 yaşları arasında 30 ve 39 yaşları arasında 14.000 kullanıcıların tahmini birinde meydana risk hap 1.500 kadın yaklaşık bir durumda yükselir. Strokes doğum kontrol hapı kadınlar arasında daha sık beş kat oluşur.

Ama hap her 2700 kadından biri hakkında etkileyen, çok nadir görülen bir olay vardır. Kan pıhtısı kalp krizi ya da inme daha sık görülmekle beraber, bunlar hap biri 500 önceden sağlıklı kadınlarda hakkında etkileyen, hala nadirdir. Çok daha sık hap yapmak daha gebelik neden pıhtıları hormon değişiklikleri.
Olan Yüksek riskli Kadınlar?

doğum kontrol hapı kullananlar arasında kalp krizi ve felç büyük çoğunluğu 35 yaşın üzerinde sigara içen kadınlarda, kadınlarda ortaya çıkar, ve normalde kardiyovasküler risk katkıda yüksek tansiyon gibi diğer sağlık koşulları, kadınlar. Bu faktörlerin iki veya daha fazlasının bir kombinasyonu olan kadınlar tüm büyük riski taşımaktadır.
Bazı araştırmalar hap kullanılması uzunluğu kardiyovasküler komplikasyonun sahip olma olasılığını etkileyebildiğini gösteren

. Onlar hap alarak durdu hatta yıllar sonra - yeni bir çalışma, beş veya daha fazla yıl hap almıştı 49 kadınların 40 yaş iki ortalama kalp krizi riskini bulmuştu. Ağır sigara, ancak kalp krizi geçirme şansı çok daha fazla ekler

Başlat video Cleveland Clinic 2008
. Hormon Tedaviler