Bilgi Keşfi
Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> sağlık >> cinsel sağlık >> doğum kontrolü >> 

IUD

 
About Hakkında RİA RİA

rahim içi araç, ya da RİA Hakkında RİA Hakkında makaleye göz atın
, gebeliği önlemek için bir kadının rahmine yerleştirilir T şeklinde bir cihazdır. Bir doktor ofisinde implante edilebilir neredeyse yüzde 100 inanılmaz başarı oranına sahiptir ve 85 milyon kullanıcı ile dünyada geri dönüşümlü doğum en popüler şeklidir. Ancak, Amerika Birleşik Devletleri'nde, kadınların sadece yüzde 1,3 doğum kontrolü olarak RİA kullanın.

nedeni? Birçok RİA nedeniyle Dalkon Shield, 1970'li yıllarda doğum devrimci biçimi olarak terfi etti bir benzer görünümlü cihaza büyük ölçüde, ABD'de kötü PR kurbanı olduğuna inanıyorum. Ne yazık ki, Shield yapımcıları iyice potansiyel tasarım hatalarını araştırma yoktu ve rezil multifilaman dizesi (daha güvenli bir monofilament tek aksine) kullanıcıların pelvik enfeksiyonlar, iç yara ve hatta kısırlık kurbanı neden oldu. Sınıf eylem dava 1000000000 $ üzerinde gerçekleşti ve iflas içine zorla Dalkon en AH Robins Şirket aleyhine getirdi.

bile ABD'nin henüz esnasında doğmamış kadınlarla bugünün RİA nispeten sevilmeyen yaptı Böyle bir travmatik çile Dalkon Shield krizi. Aynı zamanda diğer ülkelerde bu onu kucaklamak bile, uzak RİA Amerikan kadınları tutmaya devam yanlış yol var. Dr. Mary Jane Minkin, Yale Üniversitesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum clinicalprofessor, bu değişikliği görmek istiyorum.

Dr. Çılgınca popüler & quot; Minkin RİA & quot kabul ediyor; Avrupa ve Asya'da, ve RİA ölçüde kadınları yararlanabilir söylüyor. & quot; Bu iyi sen kontraseptif kullanan konum ne tekrar fikir & quot var; Dr Minkin diyor. O ilk örnek olarak sünger değinir. & quot; sünger mükemmel değildir, ve iyi doğurganlık kimse ile RİA daha iyidir. & quot; Ayrıca, genel sağlık açısından, bir RİA sigara içenler için doğum kontrol hapları daha güvenlidir. & quot; Orada sigara savunucusu olacak hiçbir doktor, ama 35 üzerinde sigara içen iseniz, hap ölçüde kalp hastalığı size şansını artırır & quot;. Gerçek Hayat

Francesca, 30
RİA vardı kızı, 2001 yılında, sadece evliliği kısa bir süre sonra dağılmaya görmek için. & quot; Ben bekar bir anne olarak çocuk sahibi hayal edemezdim, ama benim tüpler bağlı olan köklü yol gitmek istemiyordu. Yani RİA denedim ve bir cazibe gibi çalıştı. Ben dönemini alamadım, en iyi şeylerden biriydi, bir hap almak her ay reçete doldurun ve hatırlamak yoktu. & Quot; Francesca, 2005 yılında yeniden evlendi diye RİA kaldırılması için karar
söylentiler RİA steril

Page          [1] [2]