Bilgi Keşfi
Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> sağlık >> cinsel sağlık >> doğum kontrolü >> 

Nasıl Doğum Kontrol Hapı Doğum Kontrol Hapı
Doğum Kontrol Hapı Nasıl Çalışır Genel Bakış makalesine göz atın
İşleri Works

 
How Doğum Kontrol Hapı, bir gün kadınlar mümkün olacağını bir kadın söyledim

100 yıl önce, varsa sadece hamile önlemek için küçük bir hap yutmak, seni iman etmiş olmaz. 1909 yılında, prezervatif zaten yüzlerce yıldır varlığını olmuştu, ama yaşadığı yere bağlı olarak, her zaman yasal değildi. Yasal olsa bile, bunlar kültürel, ekonomik ya da kabul edilebilir güvenilir olmayabilir. Tamamen seks kaçınarak dışında bir kadın vardı sadece başka bir seçenek otlar veya diğer halk yöntemlerinin kullanılması olabilir. Ve bu, ya her zaman güvenilir değildi

basitçe & quot olarak bilinen oral kontraseptif hap;. Hap, & quot; Modern kimyanın harikasıdır. Amerika Birleşik Devletleri'nde doğum kontrol en popüler formudur. 11 milyondan fazla kadının 2002 [: CDC kaynağında] bunu kullanarak rapor. Bugün, yasal kültürel olarak kabul gören, ekonomik ve güvenilir. Ama o kadar kolay bu niteliklerin tümü tarafından gelmedi. Hap ilk 1961 yılında bir kontraseptif olarak Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanmış, ancak 1965 Anayasa Mahkemesi kararına kadar, bazı eyaletlerde sadece evli kadın bunu elde edebilir. 1972 yılında başka bir Anayasa Mahkemesi kararına kadar, bazı eyaletlerde evlenmemiş kadınların hala yasal olarak alamadım.

hap yüzeyinde oldukça basittir. Bir kadın, 21 gün boyunca her gün aynı zamanda bir hap alır. Sonra o da etkisiz bir hap (her gün bir hap alarak rutin onu tutmak anlamına plasebo) alır veya ona dönemi sahipken yedi gün boyunca hiçbir şey alır. Hap hormonlar yumurtluyorum onu ​​tutmak için, o hamile olmamalıdır.

gerçeği olsa da, hap bazı kadınlar hamile olabilirim ki. Bazı kadınlar hap farklı türleri arasında geçiş yapmak veya tamamen alarak durdurmak zorunda yan etkileri o kadar tatsız deneyim. 1972 yılından bu yana tüm kadınlara hukuki ve kullanılabilir olmasına rağmen, onlar hala sorun o elde olabilir. Onun popülaritesi rağmen, hap tarih boyunca tartışma olmadan olmamıştır.

en yumurtlamayı önlemek için hap bir kadının bedeninde tam olarak nasıl çalıştığını bakarak başlayalım.


< Kimberlie: Ben Hamile olduğunu bilmiyordum Lansmanı Video Sitesi p>

Bölüm 2 Başlarken Hormonal: Genel Bakış Adet Döngüsü

hap menstrüel nedeniyle hamile kadınların tutar döngüsü hormonal değişiklikler tarafından kontrol edilir. Adet döngüsünün bir göz atalım.

gerçek uzunluk kadından kadına değişebilir rağmen, adet döngüsü genellikle 28 gün uzunluğunda ve tüm farklı hormonların salınımı tarafında

Page          [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]