Bilgi Keşfi
Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> sağlık >> cinsel sağlık >> doğum kontrolü >> 

Nasıl morning

 
How ertesi sabah hapı işe? Makaleyi tarayın
yok mu Nasıl ertesi sabah hapı işe? Nasıl sonra sabah hap işe?

İnsanlar çok farklı şekillerde istenmeyen gebelikleri önleyebilir gelmez. Onlar prezervatif, doğum kontrol hapı kullanabilir, doğum kontrol hapları, RİA, sünger ve daha fazlası enjekte edilir. Bu yöntemlerin tümü anlamlı gebelik şansını azaltabilir. Doğru kullanıldığında, örneğin prezervatif,

. 90 95 oranında gebelik olasılığını azaltmak Ama bir çift kontraseptif kullanmadan seks vardır, ya da kontraseptif başarısız olursa eğer (örneğin, bir prezervatif sonları) kadın ve hamile hiç arzu, sahip o ne yapabilirim?
Ağustos 24, 2006 tarihinde, ABD Gıda ve İlaç Dairesi kadınların yaşları reçetesiz satılacak acil kontrasepsiyon bir form onaylı

18 yaş ve üstü. Bu doğum kontrol jenerik isim levonorjestreldir olduğunu. Aynı zamanda marka B planı
tarafından bilinmektedir

dişi üreme sistemi son derece karmaşık ve adet döngüsü birkaç farklı hormonlar içermektedir. İşte nasıl çalıştığını basitleştirilmiş bir versiyonu var: bir kadının dönemi bitiyor

  • Kısa bir süre sonra, onun hipofiz FSH salgılayan veya folikül uyarıcı hormon aylık döngüsünü başlar. Bu hormon da yumurtlama için bir folikül hazırlamak için zamanı olduğunu yumurtalıkları söyler.
  • Bir folikül gelişir ve hormon östrojen yayan başlar. Östrojen rahim astar döllenmiş bir yumurta kabul etmeye hazır olacak o kadar kalınlaştırmak neden olur.
  • Sadece yumurtlamadan önce, yumurtalıklar da progesteron salgılar ve yaklaşık iki hafta boyunca onu salgılayan devam ediyor.
  • hipotalamus ve hipofiz bezi kandaki yükselen östrojen düzeyini seziyorum. Seviye yeterince yüksek olduğunda, hipofiz bültenleri hormonu (LH) luteinizan. Bu hormon fallop tüpünün içine yumurta bırakmak için folikülü söyler. Sperm 24 saat penceresi sırasında bu yeni çıkan yumurtayı döller.
  • sperm o 24 saatlik penceresi sırasında yumurtayı döller ise ve koşullar haklı iseniz, kalınlaşmış rahim astar içine döllenmiş yumurta implantları kendisi ve olabilir kadının hamile olduğunu. Yumurta döllenmemiş veya gider Eğer bir şey implantasyonu önler eğer kadın hamile almaz ve o yumurtlamadan sonra yaklaşık iki hafta adet gören başlar. Sonra döngü tekrarlar.

    bir yumurta, sperm, bir kadının vücudunun içinde üç-beş gün yaşayabilir döllenmiş edilebileceği boyunca sadece 24 saat penceresi olmasına rağmen. Bir kadın yumurtlama üç gün önce korunmasız cinsel varsa Yani, ha

    Page          [1] [2]