Bilgi Keşfi
Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> sağlık >> cinsel sağlık >> doğum kontrolü >> 

Prezervatif Work

 
How Prezervatif çalışmak makalesine göz atın
Nasıl Prezervatifler çalışmak Giriş 1970'lerde Prezervatifler çalışmak

, prezervatif, dünyanın pek çok yerinde kontraseptif mazlum olduğunu Nasıl. Dünya Savaşı sırasında, askeri liderler Müttefik askerlerine prezervatif dağıtarak ve & quot gibi sloganlar ile teşvik ederek (o zamanki adıyla) zührevi hastalık frenlemek için çalışmıştı, siz koymak önce koyun. & Quot; Askerler eve döndüğünde, prezervatif popülerlik siviller arasında fırlamıştır. Ama 60'lar tarafından, prezervatif, yeni bir kontraseptif, hap bir arka koltuk götürüyorlardı. Günün Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar (CYBE) çoğu antibiyotiklerle tedavi kolay yana, daha az insan bunları önlemek için prezervatif dayanıyordu.

80'lerin, değişti Toplamda. AIDS tehdidi spot geri prezervatif koymak, ve daha fazla kişi HIV kendilerini korumak için onları kullanmaya başladı. Lateks kılıfları yapılan başlıkları, dönüşümlü güvenli seks için bir araç olarak övdü ve ahlaksız davranışları bir kolaylaştırıcı olarak eleştirdi.

Tarih kendini tekrarladı almıştı. Sifiliz - Geç 15 ve erken 16. yüzyıllarda gemiler, yeni bir hastalık taşıyan Yeni Dünya'ya Avrupa'ya geri döndü. Frengi anda hiçbir çare yoktu, Avrupa ve Asya insanların doğal bağışıklığı yoktu. Büyük çiçeği, & quot; & quot olarak bilinen; & quot; Portekizce Pox, & quot; & quot; Fransız Hastalık, & quot; ve diğer isimler, ticaret yolları üzerinde frengi yayılması, demans neden yaralar ve ölüm zayıflatıcı bir dizi.

İnsanlar cinsiyet ve frengi arasındaki bağlantıyı yaptı ve kondom hastalığı korunması için bir araç haline gelmiştir. 1546 yılında, Gabriele Falloppio, fallop tüplerinin keşfeden, bir sifiliz önleyici olarak tavsiye, prezervatif bilinen en eski yazılı açıklamasına kaleme aldı. Ama herkes hastalığı savmak için bir yol olarak prezervatif selamladı. Fransız teolog Leonard Lessius Örneğin, falloppio dönemindeki prezervatif bugün bakkallarda, sağlık klinikleri ve otomatlar bulunan folyo sarılı rulo çok az benzerlik taşıyordu

1605
de ahlaksız olarak prezervatif kınadı. Ve, aksine onun iddialarına rağmen, Falloppio prezervatif icat etmedi. Prezervatif gelen ve neden onlar etrafında uzun insanlar aynen bebeklerin nasıl yapıldığını bilinen daha oldum nerede olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Sosis, Horns ve Prezervatif Tarih
Diğer Kilometre Taşları

> Bugün bebekler yumurta ve spermin birleşmesi geldiği biliniyor. Ama bu fikir, 17, 18.

Page          [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]  ...  >>