Bilgi Keşfi
Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> sağlık >> gebelik ebeveynlik >> gebelik >> 

Do tiroid problemleri zor hamile yapmak?

 
Do tiroid problemleri zor hamile yapmak?
Tiroid problemleri zor hamile yapıyor musunuz?

hayatın mucizesi, birçok bekliyor veliler zaman neşe getiriyor Onlar dünyaya yeni bir çocuk bekliyoruz. Ama gebe çalıştığınızda bazı çiftler için, onlar devam eden başkaları için olduğu kadar kolay olmayabilir bulabilirsiniz. Hamile kadının yeteneği engelleyebilir hastalık veya durumların bir dizi bulunmaktadır. Bunlardan biri bir yanlış işleyen tiroid bezidir.

tiroid bezi boynun alt önünde bulunan küçük bir organdır. Bu ve vücuttaki diğer bezleri, mağaza ve bültenleri hormonları, bazı hücresel eylem [kaynak: PubMed Sağlık] için kimyasal haberciler yaratan endokrin sistem, makyaj.

tiroid iki önemli hormon, triiodotironin (yapar T3) ve tiroksin (T4). Bu hormonlar kişinin metabolizması, enerji kullanarak vücudun sürecini düzenler. Metabolizma pratik insan vücudunun her fonksiyonu etkilemektedir [kaynak: NEMDIS].

yumurtlamak için bir kadının yeteneğini etkileyebilir ve böylece zor hamile yapım olabilir tiroid fonksiyonu. Tiroid ya çok fazla tiroid hormonu (hipertiroidi) ya da çok az (hipotiroidi) üretir bezi, bu bir kadının doğal adet döngüsü kesebilirsiniz. Bu da onun yumurtlama döngüsünü etkilemekte ve hamile [kaynak: Mayo Clinic] almak için onun yeteneklerini engelleyebilir.

onun durumu hakkında sinirli hissediyor, özellikle hamile mücadele eden bir kadın için zor olabilir. Ama infertilite ciddi bir tıbbi durumdur, ABD'de 7,3 milyon kadına etrafında etkileri Bu onların çocuk doğurma yıllarda kadınların yüzde 12'ye yakın biri [kaynak: ASRM] olduğunu.

Ancak, tıbbi gelişmeler, orada zorluk hamile olan kadınlar için bir teselli. Infertilite durumlarda, ameliyat veya ilaç kabaca 85 ila 90 yüzde koşulu [: ASRM kaynak] ters. Uygunsuz tiroid fonksiyonu tanısı kadınlar için, ilaç tiroid bezi dengesi içine kendini getirmek için reçete edilebilir.

en hipertiroidizm ve hipotiroidizm ve yumurtlama ve gebelik üzerindeki etkileri göz atalım.
Hipertiroidi Yumurtlama

iki ana tiroid bozukluklarının daha yaygın, tiroid hormonlarının aşırı üretim hipertiroidizm olduğunu. Bu bir zaman kısa veya uzun bir süre ya üzerinde olabilir ve bunun nedeni metabolizma [kaynak: PubMed Sağlık] üzerinde tiroidin etkisi vücudun birçok farklı fonksiyonlarını etkileyebilir.

tiroid fazla miktarda hormon üretir , yüksek tansiyon, artan iştah ve hoşgörüsüzlük ısı ve sık terleme, yanı sıra diğer yan etkileri

Page          [1] [2] [3]