Bilgi Keşfi
Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> sağlık >> gebelik ebeveynlik >> çocukluk koşulları >> 

Yükselişte veya overdiagnosed üzerine çocukluk akıl hastalığı makale tarayın misiniz? Overdiagnosed çocukluk akıl hastalığı artıyor artış veya overdiagnosed?

 
Is çocukluk ruhsal hastalığa üzerinde mi yoksa mı? Çocukluk ruhsal hastalık yükselişi veya overdiagnosed?

üzerinde bu gün rekor sayıda ruhsal hastalık tanısı olan çocukların hiçbir soru var. Arşiv Genel Psikoloji yayınlanan bir çalışma, 1994 ve 1995 yılları arasında, 100.000 üzerinden sadece 25 çocuk bipolar bozukluk tanısı ile bir ofis ziyareti bıraktı bulundu. 2002 ve 2003 tarafından, bu sayı 1003 [kaynağı: Genel Psikoloji Arşiv] kabarmış.

otizm spektrum bozuklukları tanı (ASD) başka şaşırtıcı bir istatistik sunmak. Önce 1980, otizm oranı 10,000 başına yaklaşık dört çocuk olarak tahmin edilmiştir. Tahminler farklılık gösterse de, bu numaraları 10,000 başına daha fazla gibi 15 ila 20 teşhisler oldular. Eğer tüm spektrum için sayıları göz önünde bulundurun ve Asperger sendromu ve PDD-NOS (yaygın gelişimsel bozukluk - Aksi belirtilmemişse) eklerseniz, istatistikler daha yüksek tırmanmaya. Bu sayı daha fazla gibi 30 ila 60 10000 çocukların başına tanı veya her 170 330 çocuklar dışarı yaklaşık bir olduğu tahmin edilmektedir. [: Bilim-Tabanlı Tıp CDC, Otizm Speaks kaynaklardan] Bazı tahminlere göre, her 110 biri kadar yüksek değil. Bu tür depresyon ya da dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) gibi diğer akıl hastalıkları bakarken istatistiksel sıçramalar aynı tür bulabilirsiniz.

Ama konu dikenli alır nerede burada. Gerçekten yükselişte bu ruhsal hastalıkların oluşumları vardır; sadece sayılar çok büyük tanısı olan çocuklar vardır; ya da yapmak & quot; zihinsel hastalıklar & quot; kendilerini her zaman ilk sırada yer tanılarını gerek yok? Diğer bir deyişle, normal olarak görmeye büyüdüğümüz ne olur, çoğu durumda, sadece çok kısıtlayıcı makul çeşitli insan nüfusunun ne olacağını nedir? Kenara ikinci kavramını koymak, çelişkili bir dizi faktöre hala resmi zorlaştırıyor.

Çeşitli argümanlar overdiagnosis durumu için sunulmuştur. Dördüncü baskısında sorumlu bir görev gücü başkanlık Allen Frances, bu düşünün & quot; Mental Bozuklukların Tanısal ve & quot İstatistiksel El Kitabı; (DSM-IV) - Amerikan Psikiyatri Birliği tarafından onaylanmış zihinsel teşhis için standart kitap. .

Bir örnek olarak, Frances DSM-III işaret, kılavuzun sürümünü yayımladı: O artışın geçici bir heves overenthusiastic tanı ve toplumsal baskılarla açıklanabilir [Amerikan Psikiyatri Birliği, Psikoloji Bugün kaynakları] inanmaktadır 1980 yılında - yakından birçok akım & quot için bir başlangıç ​​noktası düşünün ne ile çakıştı bir yayın tarihin

Page          [1] [2] [3]