Bilgi Keşfi
Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> sağlık >> tıp >> modern tıp >> 

Nasıl profilaktik mastektomi Work

 
How Profilaktik mastektomi İşbaşında
Giriş Nasıl Profilaktik mastektomi çalışmak

sekiz takım Sadece yaklaşık bir Amerikalı kadın - o kadar çok 12 olarak yüzde var - bir invaziv meme kanseri tanısı olacak onu ömür boyu (ve çocuklar, şans değil: o riski çok daha düşük bir adam için, ama bir riski hala var - 1000 üzerinden yaklaşık bir Amerikalı erkek yaşamı boyunca meme kanserine yakalanacaktır) [Kaynak: BreastCancer.org ]

Kabaca 211.700 kadın yalnız 2009 yılında meme kanseri tanısı ve 40676 kadın ABD Kanser İstatistikleri (USCS) [kaynağına göre, hastalığın Aynı yıl bir metastization öldü edildi. CDC]. Bazı insanlar diğerlerinden daha meme kanseri gelişimi için daha yüksek risk ve bu faktörler yaş ve dahil olmak üzere tıbbi geçmişi (şunlardır: üreme öyküsü, menstruasyon öyküsü, meme yoğunluğu, meme kalsifikasyon gibi herhangi bir iyi huylu meme hastalığı öyküsü, hormon tedavisi kullanımı, maruz kalma radyasyon ve diğer değişkenlere böyle fiziksel aktivite düzeyinize, diyet ve ne kadar alkol içki) olarak. Hatalı genler aynı zamanda meme kanserine yakalanma ve ne kadar erken geliştirdiği riskini artırır. 1990'ların sonlarından bu yana, genetik test ve danışmanlık onlar nedeniyle aile öyküsü gelişen meme kanseri yatkın olup olmadığını bilmek istiyorum hastalar için mevcut olmuştur. Bu bir BRCA1 bir kadın iseniz veya BRCA2 (meme kanseri 2, erken başlangıçlı gen) mutasyonu (yani meme kanseri 1, erken başlangıçlı gen var) olduğu tahmin edilmektedir, beş kat daha fazla meme kanserine yakalanma olasılığı da yaşamı boyunca karşılaştırıldığında konum normal işleyen gen [: Ulusal Kanser Enstitüsü kaynağı] ile bir kadına. 10 erkek meme kanserlerinde Bir BRCA1 mutasyonu [kaynak: BreastCancer.org] ile ilişkilidir.

Pozitif risk azaltıcı önlemleri göz önünde birçok hastayı tetikleyebilir genetik test sonuçları ve bazı sigorta şirketleri önleyici mastektomi düşünün hala deneysel olmasına rağmen, yüksek riskli kadınlar için tıbben gerekli. , Ailede güçlü bir meme kanseri ve yumurtalık kanseri kalıtım desen var, her sigorta şirketin kuralları, her doktor yönergeler ve her hastanın ihtiyacı değişir, ama meme kanseri için yüksek risk altındadır kadınların erken başlangıçlı meme kanseri tanısı olanlardır radyasyona maruz kalma ve /veya BRCA1 veya BRCA2 gibi özel genetik mutasyonlar için pozitif test ettik.

en BRCA geni ne olduğu hakkında konuşalım.
BRCA ve Risk Azaltma-Tedavi

olması BRCA genleri sorun değil. Herkes bu genler

Page          [1] [2] [3] [4]