Bilgi Keşfi
Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> hayvanlar >> vahşi hayvanlar >> kurt >> 

Leech

 
Leech Sülük Sülük

Sülük makale tarayın veya kan emici, bir kan emici halkalı solucan
. Çoğu sülükler denizde yaşar. Bazı arazi üzerinde tatlı ve diğerleri yaşıyor. Bir sülük yumuşak ama sert ve genellikle siyahımsı veya kahverengimsi bir uzun gövdeye sahip. Vücut sayısız segmentleri oluşur. Yetişkin hem erkek hem de kadın cinsiyet organları taşıyan ve çapraz döllenmiş yumurta çoğalır. Sülükler 12 inç (30 cm) veya daha az 1 inç (2.5 cm) arasında değişirler.

Bazı sülükler özellikle kanı ile beslenirler, diğerleri solucan, böcek larva ve diğer bir hayvan küçük formları yemek hayat. Sülükler Bir grup balık kendilerini bağlamak; kaplumbağalar ve solucanlara karşı başka; salyangoz ve diğer sülükler üçüncü; Dördüncü, ısınmaya-kanlı kara hayvanları. Şans ortaya çıkarsa en çok bu yiyecekleri kabul olsa birkaç sülükler aslında, gıda olarak kan gerektirir.

iki önemli sülükler atsülüğü ve tıbbi sülük bulunmaktadır. Bir kez atların solunum yollarını saldırı inanılan atsülüğü, siyah ve uzunluğu altı ila sekiz santim (15 ila 20 cm) büyür. Tıbbi sülük, kahverengi ve siyah çubuklu çapraz ve uzunluğu sekiz inç (20 cm) kadar büyür. Tıbbi sülük Avrupa'ya özgüdür ve doğu Kuzey Amerika'nın bazı akarsu vatandaşlığa haline gelmiştir.
Katliam ortak bir tedavi hastalık için zaman 18. ve 19. yüzyıllarda, hekimler baş ağrısı, artrit tedavisinde sülükler kullanılan

tüberküloz, lumbago, gut, ve diğer hastalıklar. Sülükler hala siyah gözlerinin renk değişimi temizlemek ve kesik ekstremiteler cerrahi yatışma edildikten sonra açık kılcal tutmak için bazen kullanılır.

tıbbi sülük kendi vücudunun alt kısmının her iki ucunda bir enayi vardır. Bir ucunda enayi hayvanın ağzını içerir. Diğer enayi sülük onun kurbanı kendisini bağlayan bir vantuz gibi davranır. Ekli sonra, sülük keskin dişleri ile kurbanın derisini bölü ve kan emer. Sülük yara içine kanın pıhtılaşmasını tutan bir madde enjekte eder. Bir sülük gıda olmadan 18 aya kadar yaşamak, sonra kanda beş katına ağırlığa kadar yemek ve olabilir.

Sülükler filum Annelida sınıfına Hirudinea aittir. Atsülüğü Haemopis gulo olduğu; tıbbi, Hirudo medicinalis.