Bilgi Keşfi
Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> hayvanlar >> vahşi hayvanlar >> Böcekler arachnids >> 

Nasıl Kelebek Koza
Take Care of
Kelebek Cocoon Take Care of a Butterfly Cocoon

 
How Take Care of

koza kendi etrafında ve içinde bir böcek larva formları geçtiği bir kaplama olduğunu pupa aşaması [kaynak: Merriam Webster]. Bir kelebeğin yaşam döngüsü dört aşama vardır. İlk olarak, kadın kelebek bitkiler üzerinde yumurta bırakır. Sonra tırtıl yumurta [: AMNH kaynağından] çıkar. Bu aşamada tırtıl yiyen bitkiler ve diğer bitki örtüsü yetişir. Tırtıl tam büyüdüğünde zaman bir pupa olur. O yapraklar arasında gizlemek ve kendi etrafında koza örmeye bu aşamada bulunuyor. Bir kelebek olarak kozanın patlak kadar bu aşamada kalacaktır. O tam bir yetişkin yetişkin kelebek haline gelir ve daha sonra işlem baştan [: ANS kaynak] başladığında son aşamasıdır. İşte evde kelebek kozası için bakım nasıl.

 1. büyük, geniş ağızlı kavanoz bir tencerede veya vazoda küçük bitki koyun.
 2. duvara Yalın birkaç dalları Kavanoz. Bu tırtıl kendi koza tutunmasını ve spin için
  .
 3. bir yer sağlamak kavanoz bir tarafı boyunca bir kağıt havlu yerleştirin olacaktır. Yetişkin kelebek çıktığında onun kanatlarını ve kurumasını bekleyin kağıt havlu kullanın edecek.
 4. yüksek kavanozda nem seviyesini korumak için kavanozun dibinde bazı nemli kağıt havlu yerleştirin.
 5. kavanozun içinde bazı tırtıllar yerleştirin.
 6. . Üzerinde tırtıllar bulundu bitki ne tür Not bezle örtün ve kavanoz bir lastik bant ile bez sabitleyin.
 7. günlük kavanoza yerleştirin taze yaprakları. Tırtıllar çok yemek olduğundan,
 8. . Her gün birkaç taze yaprakları sağlamak gerekecek bunu kirli elde fark ettiğinizde kavanozu temizleyin. Bu büyüyen kalıp önlemek için önemlidir.
 9. kelebek pupates sonra, zaman zaman kavanozun içinde bir miktar su püskürtün.: Kavanoz [Arizona Üniversitesi kaynağı] temizlendikten sonra tırtıl ve tüm aksesuarları değiştirin. [: Kelebek okul kaynağı] Bunun dışında, koza başka bakıma ihtiyaç olmayacak. //]]]] & gt; ]] & gt;