Bilgi Keşfi
Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> hayvanlar >> vahşi hayvanlar >> balık >> 

Perch

 
Climbing levrek Tırmanma makale Tırmanışı Levrek Tırmanışı Levrek
tarayın

(ayrıca Gourami Tırmanışı ve Balık Walking denir) levrek, bir seferde saatlerce solumak su çıkıyor bir tatlı su balığı Tırmanma. Oksijen-fakir suda yaşayan genellikle çok küçük solungaçları vardır çünkü balık sudan yeterince oksijen elde edemez. Solungaçları üzerinde bir boşluk içindeki hava oksijen absorbe balık sağlayan bir solunum organdır. Balık sıklıkla başka suyun bir vücuttan arazi üzerinde hareket gözlenir; onun kuyruğunu esneme ve sahne olarak yüzgeçlerini kullanarak hareket eder. Ayrıca eğimli ağaç gövdeleri tırmanma görülmüştür. Bu kabuklular, böcekler, bitki örtüsü ve beslenir. Nefes ya da su dışında.

Bir tür Asya'da kanallar, hendeklere, göller ve durgun havuzlarda bulunan edebilirsiniz tırmanma levrek
. Bu grimsi-yeşil ve uzun 10 inç (25 cm) kadar büyür. Benekli levrek tırmanma Afrika yerli birkaç türlerinden biridir. Avrupa'da popüler bir akvaryum balığıdır. Uzun 6 inç (15 cm) kadar büyür ve kuyruk dibinde siyah bir nokta vardır.

gerçek levrek olmayan ailesine Anabantidae ait levrek, Tırmanma. Asya tırmanma levrek Anabas testudineus olduğu; benekli tırmanma levrek, Ctenopoma acutirostre.