Bilgi Keşfi
Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> hayvanlar >> vahşi hayvanlar >> kuşlar >> 

Nuthatch

 
Nuthatch
Nuthatch

Nuthatch, Titmice ve sürüngen ilgili küçük ötücü bir aile için ortak bir isim. Kuluçka & quot; adı bir ağaç çatlak ve & quot bir somunu yerleştirme kuş alışkanlığı gelir; fındık eti elde etmek için kendi tasarı ile (hacking). Sıvacıkuşu mavimsi-gri yukarıda hafif alt parçaları ile. Güçlü ayakları ve güçlü, keskin sivri gagası bulunur.

Kuzey Amerika'da bulunan 4 tanesi nuthatches 22 türü vardır. Nuthatches türlere bağlı olarak, dört ila altı inç (10 x 15 cm) uzunluğundadır. Beyaz göğüslü sıvacı kuşu siyah taç ve ensesindeki siyah bant vardır. Resimde renk sayfa.) kırmızı göğüslü sıvacı kuşu göz yoluyla siyah şerit ve üstündeki beyaz şerit vardır. Alt parçaları ve meme pas rengi vardır. Kahverengi başlı sıvacıkuşu ense üzerinde küçük beyaz bir nokta olan kahverengi bir başı vardır. Pigme sıvacıkuşu kahverengi başlı Sıvacıkuşu benzer ama daha küçük.

nuthatches çoğu türler ağaçlarda yaşar. Onlar böcekler, kabuklu yemişler ve tohumlar ile beslenirler. Nuthatches bir ağaç gövdesi aşağı headfirst sürünme kabiliyetleri için belirtilmiştir. Kadın sıvacı kuşu Dallar ve çim bir fincan şeklindeki yuvaya kırmızımsı kahverengi benekler ile beş ya da altı beyaz yumurta bırakır. Erkek yiyecek bulur ise o yumurtaları kuluçkaya. Yumurta yumurtadan sonra, her iki ebeveyn genç bakımı.

nuthatches ailenin Sittidae alt ailesine Sittinae aittir. Beyaz göğüslü sıvacı kuşu Sitte carolinensis olduğu; Kırmızı göğüslü sıvacı kuşu, S. canadensis; Sıvacıkuşu kahverengi başlı, S. pusilla; cüce sıvacıkuşu S. pygmaea.