Bilgi Keşfi
Knowledge Discovery >> Bilgi Keşfi >> macera >> varış yeri >> Kıyı ve göl tatil >> 

Amerikan Shoals Lighthouse

 
American Shoals Feneri makalesine göz atın
Amerikan Shoals Feneri American Shoals Feneri

Florida Keys ve çoğu kişi genellikle yazar Ernest Hemingway'in düşünmek ve ünlü saat sonra böyle Özensiz Joe'nun Bar olarak, musallat onun Mansiyon ve Izgara. Diğerleri dünya standartlarında balıkçılık ya da neredeyse yıl boyunca sıcaklık ve güneş tasavvur, ama bir başka popüler Keys dönüm Amerikan Shoals Feneri

azılı korsanların gizledikleri kez, Key West, daha sonra gelişen liman ve balıkçı merkezi haline geldi. - - ve daha sonra ünlü bir tatil nokta - Karayip kuzey kenarında. Hepsi sayesinde, Key West, bölge çok sayıda mercan resifleri, batık kireçtaşı oluşumları ve kumlu sürüler ile denizciler için tehlikeli biri olmuştur. Bu tehlikelerin çoğu neredeyse onlara olan biri kadar görmek mümkün bulunmaktadır.

Aynı zamanda Güney Atlantik üzerinde taşınan katil tropik fırtınalar tarafından sık sık Ekim'e Temmuz, kuşatılmış bir alandır.

Bunların hepsi ölümcül resif yaklaşık 20 mil kuzeyinde Key West Looe Key, yakınında yer almaktadır. Hiç kimse resif aşağı gitti gemilerin tam tarihsel liste, muhtemelen yüzyıllar en azından onlarca içine sayılar üzerinde önemli damarların listesini derlemek mümkün olmasına rağmen.

İlk yıllarda , yerel yönetimler uzun boylu, ışıksız kazık gibi resif üzerinde çeşitli günlük işaretleri dikildi. Çok geç olana kadar bu, ancak, genellikle resiflerin varlığının denizcilere uyarı vermedi. Geceleri, yakındaki tehlike gemiler için uyarı hiçbir yolu yoktu.
Florida devletini ulaştıktan sonra

Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti yukarı ve gerçek Meksika Atlas Okyanusu ve Körfezi üzerinde uzun kıyı şeridi aşağı fenerler inşa etmeye başladı ciddi. 1878 yılında, Kongre sonunda Looe Key civarındaki resif üzerinde bir deniz feneri inşa etmek gerekli fonları (75.000 $) tahsis.

Amerikan Shoals Feneri aslında New Jersey tersanelerde inşa edilen ve daha sonra bir aşkın yük gemisi tarafından taşınmıştır Florida Keys bin mil. 109 metrelik örümcek gibi kule kaya büyük bir yeraltı platformu üzerine inşa edilmiştir.

sekizgen fener kalecinin yaklaşık 40 metreden su üstünde bulunan konut, ve ilk sipariş Fresnel Lens dahil. Birçok devlet projeleri gibi, Amerikan Shoals Feneri maliyeti (son fatura 125.000 $ idi) artmaya devam etmiştir.

ışık tam 1963 yılında otomatik ve halen görevini sürdürmekte. Sayısız gemi ve hayatını kurtardı kuşkusuz olan yanıp sönen ışık, yaklaşık 12 mil görebili

Page          [1] [2]